A kémbotrány nyugati ukránpárti és ukrán propagandaakció volt? (VIDEÓ)

2025. május 15. 19:50

„Ami különösen felháborító, hogy ebben egy magyar ellenzéki párt is részt vesz” – fejtette ki az Ultrahangban Orbán Balázs.

2025. május 15. 19:50
null

Nem menetelünk senkivel a zsákutcába, a magyar szuverenitást pedig meg kell védeni – jelentette ki az Ultrahang adásában Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai főigazgatója.

Az adásban szó esett

  • az ukrán kémbotrányról
  • az ukrán és nyugati dezinformációs kampányról
  • Ruszin-Szendi Romuluszról
  • a szuverenitásvádelmi törvényről
  • a világrendszerváltásról és a konzekves magyar érdekképviseletről.

A kémbotrány kapcsán Orbán Balázs kiemelte, a háború mellett propagandaháború is van; az ukránok érzékelték, hogy Magyarországon a kormány véleménynyilvánító népszavazást kezdeményezett Ukrajna EU-csatlakozása kapcsán, Kijev pedig megpróbál nyomást gyakorolni azokra, akik ellenzik a csatlakozásukat.

Kijev és Brüsszel, két jóbarát

Dezinformációs műveletet indítottak Magyarország ellen, amiben a saját eszközeik mellett az ellenzéki pártot is használják – utalt a Tisza Pártra – ; ahogy az átláthatósági törvény kapcsán is megjegyezte, a nyugatiakkal koordináltan használja a jól bejáratott propagandaeszközöket beveti Magyarország ellen, vagyis

Ezt is ajánljuk a témában

a brüsszeli ukránpárti és a kijevi lobbi összeér”.

Ebben a projektben Ukrajna érdekében mozgatott pénz van, annak pedig célja Magyarország lejáratása nemzetközi szinten – hangsúlyozta, példaként felhozva, hogy „ha megnéz egy 444-cikket, ami a háborúról szól”, ott különféle fedőneveken látszik, hogy a brüsszeli háborúpárti propagandát viszik, ami egy irányban van és koordinált az ukrán stratégia fő céljával, mégpedig, 

hogy Európát bent kell tartani a háborúban. 

A lényeg, hogy a magyar médiában magyar finanszírozás legyen, akármilyen politikai oldalról is van szó – hangsúlyozta a főigazgató, aki elítélte, hogy egy lapot külföldről finanszíroznak, s annak „ezért igazodnia kell a külföldről meghatározott politikai irányokhoz”.

Ami Orbán balázs szerint példátlan, hogy egy vezető magyar ellenzéki párt is részt vesz ebben, s botrányosnak tartja azt is, hogy Ruszin-Szendi Romumusz volt vezérkari főnök – aki politikai pályára lépve a honvédségi fejlesztéseket próbálta delegitimálni –, a jelek és a jegyzőkönyvek szerint a mandátumától eltérő módon dolgozott.

A szuverenitásvédelmi törvény kapcsán megjegyezte: az Amerikai Egyesült Államokban a külföldi beavatkozás elleni törvény évtizedek óta megvan, a lényeg, hogy láthatóvá kell tenni, ha valaki a közvélemény befolyásolásának céljából külföldi finanszírozást kap; az aggódókat pedig azzal nyugtatta: ez még csak a parlamenti szakasz, a politikai hisztériakeltés helyett pedig akinek javaslata van, az juttassa el az országgyűlési képviselőjéhez. 

Nincs külön bel- és külpolitika

Orbán Balázs kifejtette: a nyugatiak, amikor Magyarországra látogatnak, látják, hogy ez a kormány az absztrakt kérdések vagy a paternalista logika alkalmazása helyett bevezeti a rezsicsökkentést, megregulázza a multinacionális kiskereskedelmi láncokat, adócsökkentéssel és adókedvezményekkel több pénzt hagy az embereknél. Mindez szemben áll azokkal a sikertelen nyugati jobboldali kormányzatokkal, amelyek inkább az elvont ideológiai kérdésekre fókuszáltak.

Globalizált világban élünk, nem választható külpolitikára és belpolitikára a kormányzati munka, mivel  a világban zajló változások elkerülhetetlenül érintenek minket is. Ezért nem igaz, hogy amikor erre reagál a kormány, akkor eltávolodna az emberek mindennapi életétől; a politikai igazgató példaként hozta a bevándorlók miatt saját hazájukban és mindennapi életükben magukat idegennek érző nyugati polgárokat. „Ez egy veszély, amit kormányzati lépésekkel el lehetett volna kerülni”  – fogalmazott a főigazgató. Orbán Balázs figyelmeztetett Ukrajna csatlakozása kapcsán: ha az Európa rendelkezésére álló szűkös erőforrásokat odaküldik, „nem marad másra”, ami absztrakt döntésnek tűnik, de nagyon is érinti az emberek mindennapjait.

A jóléti kérdések kapcsán az igazgató leszögezte: ezen dolgoznak, de azzal, hogy Európa proxyháborús félként beszállt a háborúba Ukrajna oldalán, szenved a kontinens és benne Magyarország is gazdasági értelemben (miközben ezt 2023-ban kimondani is orosz propagandának volt minősítve). „A háború felemészti az erőforrásokat”, és inflációs, vagyis áremelő és kamatemelő hatása is van a bizonytalanság miatt – emelte ki, hozzáfűzve,

az elmúlt három évben 20 ezer milliárd forintot kellett átmozgatni, hogy az elmúlt 15 év eredményeit megvédjék.

„Minden politikai erőnkkel azt a célt kell szolgálnunk, hogy a háborút lezárjuk, mert akkor drasztikusan megnő a mozgásterünk” – fejtette ki – és nem szabad hagyni, hogy az európai elit a migrációs vagy zöldátállást érintő politikához hasonlóan katasztrofális döntést hozzon ebben a kérdésben is. Jelesül, hogy

  • akár az amerikaiak ellenében is folytatja a háborút,
  • illetve hogy Ukrajnát felveszi az EU-ba, 

„mert arra ingünk-gatyánk rámegy”, és akkor gazdasági értelemben hazánk elveszti a szuverenitását.

Orbán Balázs szerint rázós évtizedek jönnek, s az biztos, hogy a geopolitikai ütközőzónák itt vannak, Európa levágja magát az olcsó orosz energiáról, összeveszik a legnagyobb piacot adó Kínával és nem találja meg a hangot az Egyesült Államokkal, akkor Európa hanyatlani vagy stagnálni fog – ezt Magyarország nem akarja, kölcsönösen előnyös viszonyrendszert akar a nagyhatalmakkal, ami a 2010-es évekbeli nagy fellendülést segít megismételni, s ebből származik a konfliktus Brüsszellel.

Senkit nem követünk a zsákutcába

Magyarországnak ehhez jó stratégia kell, intaktság, hogy része legyen az együttműködésnek, de ne kövesse a zsákutcába a nagyobb erőt. „Magyarországnak ebben a helyzetben Orbán Viktorra van szüksége”, nemzetközi tapasztalata, kapcsolatrendszere és felkészültsége okán – húzta alá Orbán Balázs, mondván, még nagyobb baj lenne, ha nem ő lett volna a miniszterelnök az elmúlt három évben.

A nem kizárólagos nyugati orientáció, illetve az orosz és kínai kapcsolatok fenntartása számos előnnyel jár,

sorolta a kérdésre a főigazgató: az olcsó orosz energia mellett például, ha béke lesz, az oroszokkal szembeni pozíciónk is kifizetődik. A Kínával való, washingtoni demokrata ukázra, „brüsszeli rövidlátásból” megkezdett kereskedelmi háborúból is sikerült kimradni, így jöttek a kínai beruházások Magyarországra – utalt a BYD kutatóközpontjának Hollandiából idehozására. Ugyanilyen rövidlátás volt Donald Trump kormányzatának kemény kritizálása is, ami nehezebb helyzetbe hozta Európát a vámtárgyalásokon is.

„Az egyensúly fenntartása a nagyhatalmak között, ez a magyar politika legfontosabb kérdése” – mondta, kiemelve: akárhogy követelik is, hogy meneteljünk a zsákutcába, az a magyar érdekkel ellentétes.

Az uniós források kérdését politikai zsarolásnak nevezte, ami a hazai politikai ellenfelek munkája a brüsszeli elittel összefogva, s célja a magyar gazdasági helyzet lerontása; de ezeréves tapasztalat, hogy akkor lehetünk sikeresek, ha a magyar politikát Budapesten szervezik, és nem egy távoli birodalmi központban.

Megjön a pénz, ha még meglesz

A műsorvezető kérdésére, hogy a visszatartott csaknem 17 milliárd euró érdekében nem érné-e meg inkább kiegyezni Brüsszellel is, Orbán Balázs kiemelte, hazánk nyitott a kompromisszumra, de civilizációs kérdésekben, mint a migráció vagy a háború, nehéz kompromisszumot kötni.

Tudatosan fogalmaznak meg újabb és újabb elvárásokat, amiket más tagállamokkal szemben nem, ami nem véletlen, hanem a hazai ellenzék által koordinált tevékenység. Ezt Magyarország nem hagyja, és megszerzi a neki járó forrásokat – jelentette ki a politikus, aki szerint „még ennek a pénzügyi ciklusnak a vége előtt minden forrás hiánytalanul meg fog érkezni a magyar költségvetésbe”, más kérdés, hogy jön-e bármi ezentúl, ha Ukrajnát tényleg felveszik 2030-ban az EU-ba, s minden agállam nettó befizetővé válik, az Európai Unió pedig kvázi segélyszervezetté válik.

Orbán Balázs arra is kitért, hogy míg az ellenzék – utalva a Tisza Pártra – az uniós források visszatartásáért dolgozik, közben azt állítja, hogy ők hazahoznák a pénzt, de ha a brüsszeli szándékok szerint felveszik Ukrajnát, és nem is lesz mit hazahozni.

Hogy ez mennyire népszerű gondolat akár a soros elnökséget ellátó Lengyelországban, az más kérdés, ugyanakkor Varsó igyekszik gyorsítani az ügyet. Három ilyen Ukrajna-párti nézőpont van: az egyik az oroszellenes kelet-európai államoké, akik elkerülhetetlennek látják a konfliktust, ezért inkább Ukrajnában vívnák meg, és ehhez kell a nyugat támogatása. A másik a Trump-hatás, fogalmazott, vagyis hogy a támogatásért cserébe lehet például ásványkincseket kapnia egyes nyugati cégeknek; a harmadik a lélektani elem, a háborús pszichózis a vezetők között. „Onnantúl kezdve, hogy azt mondod, Slava Ukrajini, az egyik félnek drukkolsz”, szemben a magyar érdekkel, ami szintén morálisan megalapozott álláspont, hogy mi a béke mellett állunk. A Nyugat évtizedek óta nem vesztett háborút, a vereségnek azonban gazdasági, társadalmi és politikai következményei lesznek, amit igyekeznek elkerülni, de előbb-utóbb a valóság bekopogtat. 

A politikus kiemelte, ha Magyarország ebből kimarad, az növelni fogja a relatív súlyát a világrendszerváltás közepette. 

Nyitókép: Képernyőmentés

Összesen 3 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
veszettfejsze
2025. május 16. 13:30
Balázsmackó próbálkozik, de ordít a lóláb: - az ukrán kémmesére nyilván nem tudnak semmiféle bizonyítékot felmutatni, de a tiszával való kapcsolatra - a Ruszin-Szendiről tett botrányos lejáratást és becsületsértést nem sikerült semmilyen tényszerű alapra helyezni - annyira hülyének nézik a szavazóikat, hogy azt sikerült a kupaktanácson kitalálni, hogy az ukránok a kis közvéleménykutatásukat akarják "szaboltálni". Minek tennék? Hogyan tennék? Eleve egy zéró értelmű és jelentőségű szavazásról beszélünk, hiszen nem dönt semmiről és nem befolyásol semmit. Semmiféle kivételről nem volt szó az (egyszer majd) újonnan csatlakozó országok számára. Ha minden tök jól alakul is 2030 után lehet ezekből az új tagokból valami, és sajnos minden esély megvan rá, hogy annál még tovább csúszik. - az itteni ukrán tevékenység állítását nem akarják alátámsztani, közben tudjuk, hogy az ukránok fogtak el magyar ügynököket, akik botrányosan a légvédelem állásait fotózták.
jancsika-45
2025. május 16. 08:37
Mivel Putyin Orbán támogatásával gyilkolja az ukránokat, ő hős, és a béke híve. Mivel Orbán kémeket küld Ukrajnába, hogy az oroszoknak kémkedjen, az orosz titkosszolgálat ki be járkál a kormányzati szervereken, ez nem sérti a szuverenitásunkat, ez teljesen rendben van. Mindenféle bizonyíték nélkül másokat azzal vádolni, hogy ukránokkal szövetkezik aljasság. Ukrajnának kisebb gondja is nagyobb annál, hogy nálunk kémkedjen, naponta több száz drónt és rakétát kapnak az oroszoktól, védekezniük kell az agresszorral szemben, mi a fenéért kémkednének nálunk az ukránok, mit akarnának megtudni, Orbán vétóját, és konzultációját magasról leszarja még az UNIÓ is akarják úgy is felveszik őket, egy fecske nem csinál nyarat
tapir32
2025. május 15. 20:17
Zselenszkij nemhogy nem hős, hanem nemzetpusztító háborús bűnös. Semmivel sem különb Putyinnál. Az elmúlt három évben semmit nem tett a tűzszünetért és a békéért. Százezreket küldött a halálba. Ukrajna védelme mellett azonnal lépéseket kellett volna tennie az ukrán nép megvédése, a béke érdekében. A tűzszünetet és békét akarókat mocskolta, megbélyegezte putyinozta. Zselenszkij aljas, hazaáruló, az ukrán nép ellensége. Minden ember erkölcsi kötelessége kiállni a béke mellett és elítélni a háborút folytatni akarókat!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!